نکاتی جهت کارایی بهتر موش کشها

با توجه اینکه مسئله #موشها در فضای منازل و انباری و مغازه ها مسئله مهمی محسوب میشود، ذکر چند نکته می تواند به شما کمک کند تا کارایی #موش_کش ها افزایش یابد:

1. در همه مراحل #طعمه_گذاری و #تله_گذاری باید دستکش دستتان کنید، چون موشها باهوش هستند و به محض اینکه بوی انسان را حس بکنند از طعمه ها تغذیه نمی کنند.

2. سعی کنید از طعمه هایی که بوی پخش شونده ای دارند استفاده کنید. خیار، #کالباس و پفک از بهترین طعمه ها برای #موش ها محسوب میشوند. در فصل تابستان به علت زیاد بودن مواد غذایی نیاز به استفاده از جلب کننده ها بیشتر از فصول سرد است.

3. اگر موشها روی زمین فعالیت می کنند، #تله_کتابی کارسازترین است اما اگر در سقف کاذب یا محیطهای اینچنینی تردد میکنند، بهتر است از طعمه های مسموم شده با موش کش استفاده کنید.

4. چنانچه محیط شما بزرگ است و دقیقا نمیدانید که موشها کجا تردد میکنند، برای اینکه رد موشها را پیدا بکنید میتوانید از آرد یا گچ استفاده کنید تا رد پاهایشان بماند و طبق ردپاها طعمه یا تله گذاری کنید.

5. اگر از طعمه های آماده شده با #سموم#ضدانعقادی استفاده میکنید (شامل #برادیفاکوم ، #برومودایلون ، اکتوسین و #دیفتیالون ) ظروفی را پر از آب کنید و در چند نقطه قرار دهید. موشها پس از تغذیه از طعمه های ضدانعقادی، تشنه می شوند و آب می نوشند. بهمین خاطر، می توان جنازه آنها را در نزدیکی این ظروف یافت.
بخاطر داشته باشید که در تغذیه از #سموم_ضدانعقادی ، موشها بین 7 تا 10 روز بعد تلف می شوند.

برای صرفه جویی در طعمه و زمان در طعمه گذاری برای #موشهای_صحرایی نیاز است که اول سوراخهای فعال را شناسایی کنید.

یکروز قبل از طعمه گذاری باید به باغ یا مزرعه بروید و تمامی سوراخهای موجود را با خاک پر کنید. روز طعمه گذاری، فقط جلوی سوراخهایی که در 24 ساعت اخیر دوباره باز شدند طعمه گذاری کنید.
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *