آبیاری گیاهان آپارتمانی در هنگام مسافرت

در هنگام نزدیک شدن به فصل سفر، آبیاری گیاهان آپارتمانی هنگام سفر به یک مسئله تبدیل می شود. بهترین کار این است که کلید منزل را به یک شخص مطمئن بسپارید تا چند روز یکبار، این کار را برای شما انجام دهد. اما اگر این کار برایتان مقدور نیست، روش زیر توصیه می شود. این روش برای آبیاری همزمان چندین گلدان به کار می آید.

روش فتیله گذاری

مواد مورد نیاز:
نخ کاموایی به مقدار لازم
سطل یا ظرف آب

در این روش آب را با استفاده از رشته‌ی کاموا یا نخ پنبه‌ای به گیاه می‌رسانیم. آبیاری به روش فیتیله‌ای یک روش طولانی مدت برای آبیاری گیاهان است و هرچه قدر آب بیش‌تری در مخزن آب بریزید، مدت طولانی‌تری می‌توانید از آن برای آبیاری گیاه‌تان استفاده کنید. هم‌چنین از این سیستم می‌توانید برای چند گلدان به طور هم‌زمان هم استفاده کنید.

نخ کاموایی را به تعداد گلدان‌ها و به اندازه‌ی لازم تقسیم کنید. ظرف مورد نظرتان را از آب پر کنید و انتهای کاموا را به اندازه‌ی چندسانتی‌متر در داخل آب (ترجیحا تا انتهای ظرف آب) قرار دهید و سر دیگر کاموا را داخل خاک گلدان‌ها فروکنید.

برای اینکه از انتقال آب به گلدانها مطمئن شوید، دو یا سه روز قبل از ترک منزل، این روش را آزمایش کنید تا چنانچه آبرسانی انجام نمی شود، اصلاحات در ابزار را انجام دهید.

نکته مهم: حتما حتما باید منبع آبی، از لحاظ سطح، بالاتر از گلدانها باشد تا انتقال به درستی انجام شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *