دستورالعمل های تهیه #کمپوست_خانگی

ابتدا محلی خشک، سایه دار و نزدیک به آب را برای قرار دادن ظرف کمپوست خود انتخاب کنید. پسماند های سبز (موادی که نیتروژن دارند) و مواد قهوه‌ای (موادی که #کربن دارند) را جمع آوری کنید و مواد درشت را ریز کنید.
• مواد سبز مانند برگ‌های سبز گیاهان، گل‌ها، زباله‌های باغ، #سبزیجات ، پوست #میوه‌ها، تفاله چای و قهوه، پوسته تخم مرغ و مواد مشابه.

• مواد قهوه‌ای مانند برگ‌های سوزنی درختان همیشه سبز (مثل کاج)، برگ‌های خشک‌ شده، شانه #تخم‌_مرغ، دستمال و حوله کاغذی، روزنامه و کاغذ (غیر از کاغذهای گلاسه)، #پوست_درخت ، کاه، مقوا، کیسه‌های قهوه و چای، چمن‌های کوتاه شده و مواد مشابه.


از ریختن مواد زیر در ظرف کمپوست خانگی خودداری کنید:
#مدفوع #حیوانات
برگ ها و گیاهان آفت زده و بیمار
مواد گوشتی و #لبنی و محصولات دیگر حیوانی
روغن و چربی
#خاکستر #زغال یا زغال چوب
شاخه های حاصل از #هرس درختان
کاغذ پرینت شده
هر ماده ای که به #سموم آلوده باشد
شما باید مواد مرطوب و سبز آن را با مواد خشک و قهوه‌ای مخلوط سازید. سپس شروع کنید به ساختن کمپوستتان با آیتم های سبز و قهوه ای رنگ. اگر دیدید که ظرف کمپوست شما خیلی خیس به نظر می رسد و بو گرفته آیتم‌ های قهوه‌ای و خشک بیشتری به آن اضافه کنید و اگر کمپوست شما خیلی قهوه‌ای و خشک به نظر می رسد آیتم های سبز بیشتر و کمی آب به آن اضافه کنید.
داِیما به تل کمپوستی خود آب بپاشید به طوری که همیشه حالت یک اسفنج خیس را داشته باشد. بیش از حد آب اضافه نکنید و گرنه #میکروارگانیسم ها در آب زیاد از حدی که اضافه کرده‌اید پایین میروند. اگر این اتفاق بیفتد تا شما به جای اینکه به کمپوست تبدیل شود به توده ای بدون خاصیت تبدیل می شود. دائماً مراقب تغییر دمای کمپوست خود باشید و آن را تحت نظر داشته باشید تا مطمئن شوید مواد شما به درستی در حال #تجزیه و کمپوست شدن هستند.
طی فرآیند کمپوست شما باید اکسیژن را به همه جای
کمپوست خود برسانید برای این کار کافی است هفته‌ای یکبار توسط شن کش تل خود را به هم بزنید تا هوا به همه جای آن برسد.
بهترین زمان برای برهم زدن کمپوست زمانی است که مرکز آن گرم شده و یا همان زمانی که دمای آن بین ۵۴ تا ۶۵ درجه سیلیسیوس باشد.
وقتی به مرحله‌ای می‌رسید که #کمپوست دیگر گرما تولید نمی کنند و رنگ آن قهوه ای می شود خشک می شود و کاملاً #پوسیده شده وقت این است که آن را به باغتان تغذیه کنید.
این فرآیند بین 2 ماه تا 2 سال طول می کشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *