معرفی مجله Chilean Journal of Agricultural Research

اسلایدر شماره 1

معرفی مجله Chilean Journal of Agricultural Research

Chil. J. Agric. Res.

 
 

ISSN Print: 07185820

eISSN Online: 07185839

 
مجله Chilean Journal of Agricultural Research مجله ای ISI و JCR یعنی دارای ایمپکت فاکتور هستش
 
سایت مجله:                                                http://chileanjar.cl/
 
اسم قبلی این مجله:                                                                              Agricultura Técnica
 
ناشر:

Instituto de Investigaciones Agropecuarias, INIA

آدرس مجله:

INST INVESTIGACIONES AGROPECUARIAS, CENTRO REGIONAL DE INVESTIGACION QUILAMAPU, CASILLA 426, CHILLAN, CHILE

 
آدرس مجله در سایت تامسون رویترز آی اس آی:

http://science.thomsonreuters.com/cgi-bin/jrnlst/jlresults.cgi?PC=MASTER&ISSN=0718-5820

 چکیده مقالات این مجله در پایگاههای زیر ایندکس میشه:

Agora, Vitis-Vea, Agris, Bioline International, CAB Abstracts, Directory of Open Acces Journals (DOAJ), Scirus, Latindex, Scopus, Uriche, SciELO

  کلیاتی درباره Chilean Journal of Agricultural Research

مجله Chilean Journal of Agricultural Research یکی از مجلات قدیمی در زمینه کشاورزیه و مطرحترین مجله کشاورزی کشور شیلیه. این مجله در سال ۲۰۰۷ از  Agricultura Técnica به Chilean Journal of Agricultural Research تغییر نام داد و در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار صاحب ایمپکت فاکتور شد. مجله Chilean Journal of Agricultural Research هر سه ماه یکبار و در پایان ماههای مارچ، جون، سپتامبر و دسامبر ایشوهاش رو چاپ میکنه یعنی ۴ ایشو در سال. شماره فعلی این مجله در سال ۲۰۱۱، ۷۱ هستش.

  ایمپکت فاکتورهای اخیر

همونطور که بالا اشاره شد این مجله در سال ۲۰۰۹ اولین ایمپکت فاکتورش رو دریافت کرد و بعد از اون در سال ۲۰۱۰ هم دومین ایمپکت فاکتورش رو دریافت کرد. ایمپکت فاکتورهای این دو سال رو در زیر مشاهده می کنید.

 ۲۰۰۹: ۰٫۴۰۵۲۰۱۰: ۰٫۳۸۵  سابمیت مقاله در مجله Chilean Journal of Agricultural Research

سابمیت مقاله به مجله Chilean Journal of Agricultural Research از طریق وبسایت این مجله و در مدت بسیار کوتاهی انجام میشه. برای سابمیت باید فایل مقاله رو بر اساس فرمت مجله آماده کنید و در انتهای اون هم جداول و گرافها رو قرار بدید و در قالب یک فایل word به مجله سابمیت کنید. همه مراحل سابمیت مقاله و مراحل بعدی این مجله به صورت آنلاین و از طریق سایت مجله انجام میشه. در مورد آماده کردن مقالات برای فرمت این مجله شما می تونید به سایت مجله و قسمت Instructions for Authors سایت مجله مراجعه کنید و نحوه آماده کردن مقاله رو اونجا مطالعه کنید. این مجله برای چاپ مقالاتش هیچ هزینه ای نمی گیره و کاملا رایگان هستش. البته این مجله برای مقالاتش یک چکیده اسپانیولی هم میخواد که اون رو خود مجله برای شما انجام میده و به مقاله اضافه می کنه.

 نکاتی در مورد Chilean Journal of Agricultural Researchاز سابمیت مقاله تا فرستادن به داوری دو مرحله انجام میشه. مرحله اول اینه که مقاله رو از لحاظ فرمت چک می کنن (format review)، این مرحله تقریبا ده روز بعد از سابمیت شروع میشه و تقریبا یکماه بعد از سابمیت، اگه مقاله از لحاظ فرمت مناسب باشه مقاله رو به ادیتور میدن و ادیتور هم مقاله رو بعد از بررسی که تقریبا یک ماه طول میکشه به داورها می فرسته. از سابمیت مقاله تا فرستادن به داوری به طور متوسط دوماه تا  دوماه و نیم زمان می بره.

بعد از اینکه مقاله ها به داورها فرستاده شد به طور متوسط  یک ماه بعد جواب اولیه مقاله برای نویسنده ها میاد.

این مجله داوری چندان سختی نداره و معمولا به مقالات با دید مثبت نگاه می کنه. معمولا دو داور مقالات این مجله رو داوری می کنن که سوالاتشون چندان چالشی نیست.

نکته ای که در مورد این مجله هست اینه که این مجله تنها یک ریوایز برای نویسنده ها می فرسته و proof در کار نیست یعنی آخرین تغییرات رو شما باید توی همون فایل ریوایز بدین و بعد از ارسال ریوایز هم معمولا بین یک تا دوماه بعد اکسپت مقاله در قالب یک فایل pdf به ایمیل شما ارسال می شه. معمولا داوری مقاله های این مجله از سابمیت تا اکسپت بین ۳ تا ۵ ماه طول میکشه. البته وقتی مقاله چاپ میشه تاریخی که شما ریوایز مقاله رو فرستادین به عنوان تاریخ پذیرش مقاله درج میشه. توی نامه اکسپت که برای شما می فرستن، شماره ایشویی که قراره مقاله شما چاپ بشه به شما اطلاع داده میشه.

با توجه به اینکه این مجله چهار ایشو در سال داره معمولا مقالات این مجلات دو تا سه ماه بعد از اکسپت چاپ میشن. البته اگه مقاله شما نزدیک به ایشو اکسپت بشه، چاپش به ایشو بعدی منتقل می شه. البته این مجله قسمت First online نداره و بعد از اکسپت باید منتظر چاپ رسمی مقاله بود.شما می تونید فایل pdf مقاله خودتون و سایر مقاله های مجله رو از روی سایت مجله دانلود کنید. همچنین یک نسخه هارد کپی هم برای نویسنده مسئول از طرف مجله ارسال میشه.   

این مطلب بر در تاریخ ۱۴/۶/۹۰ درج شده و اطلاعات فوق بر اساس این تاریخ می باشد. زمانهای درج شده در مورد داوری و پذیرش مقالات بر اساس تجارب شخصی نگارنده و برخی از همکاران میباشد و نگارنده هیچ مسئولیتی در مورد تغییر رویه مجلات ندارد

لطفا در صورت استفاده از این مطلب، امانتدار باشید و آن را با منبع در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به سایت جدید ما کلیک کنیدhttp://samdb.ir/