معرفی مجله Applied Entomology and Zoology

اسلایدر شماره 1

معرفی مجله Applied Entomology and Zoology

Appl Entomol Zool

Applied Entomology and Zoology 

 

ISSN: 0003-6862 (print version)
ISSN: 1347-605X (electronic version)

 
مجله Applied Entomology and Zoology مجله ای ISI و JCR یعنی دارای ایمپکت فاکتور هستش
ناشر:

SPRINGER TOKYO, 1-11-11 KUDAN-KITA, CHIYODA-KU, TOKYO, JAPAN, 102-0073

 
صاحب امتیاز: Japanese Society of Applied Entomology and Zoology
 
این مجله یکی از مجلات قدیمی و معتبر در زمینه حشره شناسی و جانور شناسی هستش. دلیل انتخاب این مجله بعنوان اولین مجله اینه که سومین مقاله من رو این مجله اکسبت کرد و اون مقاله اولین مقاله من بود که توی یه مجله ایمپکت دار چاپ میشد.
 
آدرس مجله در سایت تامسون رویترز آی اس آی:

http://science.thomsonreuters.com/cgi-bin/jrnlst/jlresults.cgi?PC=MASTER&ISSN=0003-6862

 علاوه بر تامسون رویترز آی اس آی، چکیده مقالات این مجله در پایگاههای زیر ایندکس میشه:

Biological Abstracts, BIOSIS, CAB Abstracts, CAB International, Chemical Abstracts Service (CAS), CSA, Current Contents/ Agriculture, Biology & Environmental Sciences, GeoRef, Global Health, Google Scholar, IBIDS, INIS Atomindex, Journal Citation Reports/Science Edition, OCLC, Science Citation Index, Science Citation Index Expanded (SciSearch), SCOPUS, Summon by Serial Solutions, Zoological Record

 
سایت قبلی مجله: http://www.jstage.jst.go.jp/browse/aez
 
سایت فعلی مجله: http://www.springer.com/life+sciences/entomology/journal/13355
این مجله در سال ۱۹۶۶ اولین شماره خودش رو منتشر کرده و بعد از اون هر سال یک شماره منتشر میکنه و هر شماره شامل ۴ ایشو هستش. ایشوهای این مجله هر سه ماه یکبار و در ماههای فبریه، می، آگوست، نوامبر چاپ میشن. شماره فعلی این مجله در سال ۲۰۱۱، ۴۶ هستش.
 
کلیاتی درباره Applied Entomology and Zoology
صاحب امتیاز این مجله انجمن حشره شناسی ژاپن هستش. قبلا این مجله دارای سایتی مجزا بود و تمام شماره های اون تا آخر سال ۲۰۱۰ در اون سایت چاپ میشد. اما با شروع سال ۲۰۱۱ این مجله ناشر معتبر Springer رو بعنوان ناشر خودش انتخاب کرد و از این به بعد این ناشر مقالات این مجله رو منتشر می کنه.
 
ایمپکت فاکتورهای اخیر Applied Entomology and Zoology
این مجله چندین ساله که ایمپکت فاکتور داره در زیر ایمپکت فاکتورهای این مجله رو از در بیست سال گذشته مشاهده میکنید:
 
۲۰۰۷: ۰٫۷۸۹ ۲۰۰۸: ۰٫۶۹۹ ۲۰۰۹: ۰٫۶۱۶ ۲۰۱۰: ۰٫۸۳۵
۲۰۰۳: ۰٫۴۵۹ ۲۰۰۴: ۰٫۴۴۸ ۲۰۰۵: ۰٫۷۰۳ ۲۰۰۶: ۰٫۷۷
۱۹۹۹:۰٫۴۹۵ ۲۰۰۰: ۲۰۰۱: ۰٫۶۱۳ ۲۰۰۲: ۰٫۴۲۲
۱۹۹۵:۰٫۳۷۶ ۱۹۹۶:۰٫۴۴۷ ۱۹۹۷:۰٫۳۷۳ ۱۹۹۸: ۰٫۴۹۷
 

این مجله همیشه ایمپکتش پایین تر از یک بوده و ایمپکت فاکتورش همیشه نوسان داشته. این مقدار توی سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ نزول کرده و سال ۲۰۱۰ با رشد فوق العاده ایمپکتش به ۰٫۸۳۵ رسیده که بیشترین ایمپکت فاکتور این مجله تا به حالاست. البته با توجه به اینکه این مجله از سال ۲۰۱۱ وارد اشپرینگر شده و هنوز مقالات سال ۲۰۱۱ اون توی میزان ایمپکت فاکتور محاسبه نشدن من به شخصه اعتقاد دارم که این مجله ایمپکتش سال بعد بازم جهش داره.

 
سابمیت مقاله در مجله Applied Entomology and Zoology
مثل اکثر مجلات سایت اشپرینگر این مجله هم سیستم سابمیت آنلاین داره. در مورد آماده کردن مقالات برای فرمت این مجله شما می تونید به سایت مجله و قسمت Instructions for Authors سایت مجله مراجعه کنید و نحوه آماده کردن مقاله رو اونجا مطالعه کنید. اما لازمه که یک نکته رو حتما متذکر بشم که این مجله بعد از پذیرش مقاله مبلغی رو به عنوان حق چاپ از نویسندگان می گیره که این مبلغ در مقایسه با مجلات دیگه ناچیزه. این مبلغ برای خارجی ها ۱۲۰۰۰ ین و برای ژاپنی ها ۱۰۰۰۰ ین هستش. البته بعد از اکسبت مقاله خودشون میگن که می تونید با عضویت در انجمن حشره شناسی ژاپن این مبلغ رو کاهش بدین. حق عضویت توی این انجمن برای خارجی ها ۷۰۰۰ ین و برای ژاپنی ها ۵۰۰۰ ین هستش. ۷۰۰۰ ین تقریبا چیزی نزدیک به ۷۰ هزار تومن هستش. یعنی شما با عضویت توی این انجمن باعث میشید که مقاله تون چاپ بشه و برای مقالات بعدی هم نیاز به پرداخت حق چاپ ندارین یعنی این عضویت سالانه است.
 
نکاتی در مورد Applied Entomology and Zoology
اولین نکته مثبتی که این مجله داره اینه که زیاد مقاله دست ادیتور نمیمونه و مثل یه سری از مجلات نیست که بعضا مقاله یک ماه دست ادیتور باشه و بعد تازه ریجکت شه یا بره داوری.
AEZ معمولا کمتر از یکهفته به شما جواب نهایی داده میشه که آیا این مقاله قابل داوری هست یا نه؟ ممکنه که مقاله توی لیست موضوعاتشون نباشه یا اینکه از لحاظ علمی زیاد قوی نباشه. این مقاله ها رو معمولا توی کمتر از چهار روز ریجکت میکنن و مقاله هایی که از نظرشون ارزش داوری داره رو می فرستن داوری.

 معمولا دو داور متخصص مقالات این مجله رو داوری می کنن. بسته به نوع مقاله این مجله بین دو تا سه ریوایز داره که البته خوشبختانه داوریها علمی هستن. بعضی مجله ها ریوایزهاشون علمی نیست و سوالاتی که می کنن مشخصه که داورها توی اون زمینه تخصص کافی ندارن. اما در مورد این مجله همه ریوایزهایی که تا حالا برای من اومده مشخص بوده که داور متخصص اون زمینه کاری بوده.

نکته مثبت دیگه ای که باید در مورد این مجله اضافه کنم اینه که معمولا پروسه داوری اولیه اون یعنی از وقتی که مقاله Under review میره تا جواب اولیه یکماه طول میکشه و معمولا هم سر یکماه جواب میدن و این نکته در مورد این مجله قابل تحسینه.

زمان داوری یعنی فاصله بین سابمیت تا اکسبت مقالات این مجله بین ۴ تا ۵ ماه هستش و این در مقایسه با سایر مجلات یک زمان قابل قبول محسوب میشه.

این مجله هم مثل خیلی از مجله های سایتها معتبر قسمتی به عنوان online first articles داره که توی این قسمت مقالاتی که اکسبت شدن ولی هنوز توی ایشو قرار نگرفتن رو روی سایت مجله میذاره.

با توجه به اینکه این مجله چند سال ایمپکت فاکتورش نزول کرد، یکی دو ساله اخیر سخت گیریش رو بیشتر کرد و این سختگیریها باعث شد که ایمپکت ۲۰۱۰ این مجله با صعود ۰٫۲۲ به ۰٫۸۳ برسه که نشون میده که این سخت گیریها نتیجه داده. البته با انتقال این مجله به اشپرینگر، باید به افزایش ایمپکت اون امیدوار بود.

AEZ از لحاظ سطح انگلیسی مقاله نسبتا سخت گیر هستش و حتی بعد از اکسبت هم یکی از ادیتورهاشون انگلیسی مقاله رو اصلاح می کنه و برای شما می فرسته.

 
 
این مطلب بر در تاریخ ۱۸/۵/۹۰ ویرایش شده و اطلاعات فوق بر اساس این تاریخ می باشد.
لطفا در صورت استفاده از این مطلب، امانتدار باشید و آن را با منبع در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به سایت جدید ما کلیک کنیدhttp://samdb.ir/