انتشار دستورالعمل برگزاری مصاحبه دکتری دانشگاه تهران

shakes-news

دانشگاه تهران با انتشار اطلاعیه ای زمان و مکان و نیز نحوه امتیاز دهی مصاحبه های دکتری این دانشگاه را اعلام کرد.

این دانشگاه همچون سالهای گذشته نمرات مصاحبه را در سه بخش کلی ارزیابی تخصصی و عمومی (۵۰ نمره) ، سوابق آموزشی (۲۰ نمره) و سوابق پژوهشی (۳۰نمره) تقسیم بندی نموده است.

کسب حداقل ۵۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز در مرحله نهایی دردوره روزانه و حداقل ۴۰ امتیاز در دوره نوبت دوم و پردیس های بین الملل اقماری ( خودگردان ) الزامی است و دانشگاه با توجه به ظرفیت پذیرش و به ترتیب سیر نزولی امتیاز مکتسبه داوطلب را به سازمان سنجش معرفی خواهد نمود.

جزییات امتیاز دهی نمرات مصاحبه دکتری ۱۳۹۴ دانشگاه تهران به شرح زیر است:

 ارزیابی تخصصی و عمومی (۵۰-۰ امتیاز)

۱- ارزیابی تخصصی :
الف – برای پردیس دانشکده های فنی ، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی ،پردیس علوم ، مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک ودانشکده دامپزشکی ، معدل ٣ الی ۵ درس تخصصی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ) به تشخیص گروه آموزشی ذیربط ( و ارزیابی حضوری داوطلب ملاک عمل خواهد بود . لذا لازم است داوطلبان کلیه ریز نمرات و معدل کتبی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به همراه داشته باشند .
ب – برای سایر پردیس / دانشکده ها به تشخیص گروه اموزشی ذیربط ارزیابی تخصصی به صورت آزمون کتبی و ارزیابی حضوری خواهد بود .
٢- ارزیابی عمومی :
منظور از ارزیابی عمومی انگیزه فردی ، تمام وقت بودن ، موضوع مورد علاقه برای رساله دکتری ،تسلط به زبان و گفتار فارسی ، کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد و ….می باشد.

ارزیابی سوابق و مدارک:

– بخش اول ۲۰-۰ امتیاز
تسلط به زبان عمومی : از صفر تا ۸ امتیاز
معدل کل تراز شده دوره کارشناسی : از صفر تا ۶ امتیاز به ازاء معدل از ۱۲ تا ۲۰
معدل کل تراز شده دوره کارشناسی ارشد : از صفر تا ۶ امتیاز به ازاء معدل از ۱۴ تا ۲۰

بخش دوم : ۳۰-۰ امتیاز
تهران
– تبصره ١ – در صورتى که مقاله ارائه شده مشترک با استاد راهنما و مستخرج از پایان نامه باشد امتیاز نفر اول براى داوطلب در نظر گرفته مى شود.
– تبصره ۲- در صورتیکه حداقل یکى از داوطلبان بیش از ۳۰ امتیاز کسب نماید ، امتیاز کسب شده معادل ۳۰ در نظر گرفته مى شود و امتیاز سایر داوطلبان بر پایه آن تراز مى شود.
تبصره ٣ – امتیازات هر یک از بندها به تشخیص اعضاى هیات ممتحنه خواهد بود .هیأت ممتحنه برحسب مورد، متشکل است از اعضای شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده زیر مجموعه پردیس ها/گروه زیرمجموعه دانشکده ها و حداقل دو نفر از اعضای هیأت علمی به انتخاب شورای تحصیلات تکمیلی پردیس که یک نفر از آنها نماینده معاون تحصیلات تکمیلی پردیس یا دانشکده مستقل است. در هر صورت تعداد اعضای هیأت ممتحنه کمتر از ۷ نفر نخواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به سایت جدید ما کلیک کنیدhttp://samdb.ir/