اطلاعیه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دکتری ۹۴ دانشگاه آیت ا… حائری میبد

shakes-news

دانشگاه  آیت ا… حائری میبد برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴  از بین داوطلبین حائز شرایط، دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد.

دانشگاه آیت ا… حائری میبد  با توجه به ابلاغیه وزارت علوم مورخ ۹۳/۱۲/۱۶ به اطلاع متقاضیان پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری سال تحصیلی ۹۵-۹۴ می رساند

داشتن مدرک زبان در زمان ثبت نام در فراخوان الزامی نیست و مانند سایر دانشجویان دکتری،دانشجویان پذیرفته شده می بایست قبل از آزمون جامع دکتری، مدرک زبان را به دانشگاه ارائه دهند.داشتن مدرک زبان در زمان ثبت نام در فراخوان،جزء امتیازات آموزشی محسوب می شود.

جزئیات اطلاعیه به شرح ذیل است :

دانشگاه  آیت ا… حائری میبد با توجه به چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و آیین نامه شماره ۶۷۲۷۲\۲۱ مورخ ۱۸\۴\۹۳  از بین دانش آموختگان ممتاز از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون در رشته های اعلام شده ، دانشجو می پذیرد .

نحوه احراز شرایط استفاده از آئین نامه :

دانش آموختگان دوره آموزشی-پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد در صورت احراز شرایط زیر می توانند تقاضای خود را برای ورودبه دوره دکتری بدون آزمون به دانشگاه ارائه دهند:
الف – داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد
ب – بیشتر از ۲ سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.
ج – کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی–پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست (کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.)

مدارک مورد نیاز:
الف- فرم تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون
ب -تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی
ج-تصویرگواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی به همراه ریز نمرات
د-تصویرگواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات
ه- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد
و- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه ، کلیه مقالات علمی و گزارش های پژوهشی منتشر شده
ز-گواهی پذیرش مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشد الزامی است.
ح- معرفی نامه علمی از استاد(ان) دوران تحصیل (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد) برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

ط-کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون سایر دانشگاهها موظف به پرداخت حق ثبت نام ۵۰۰۰۰۰ (پانصد هزار ریال) و برای فارغ التحصیلان دانشگاه آیت ا… حائری میبد دریکی از مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به مبلغ ۳۰۰۰۰۰ (سیصد هزار ریال) به حساب شماره ۲۰۲۷۱۲۷۷۷۳ نزد بانک تجارت به نام سایر درآمدهای اختصاصی دانشگاه آیت ا… حائری میبد (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت سراسر کشور) می باشند. “ارسال فیش همراه با مدارک ضروری است.”

نحوه ارسال مدارک:

متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱\۰۱\۹۴ مدارک مورد نیاز را از طریق پست پیشتاز به نشانی میبد- میدان دفاع مقدس- کیلومتر ۳ جاده میبد-ندوشن- دانشگاه آیت الله حائری میبد-آموزش دانشگاه ارسال نمایند و رسید پستی را نزد خود نگاه دارند. درج عبارت مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری بر روی پاکت الزامی است.
– پذیرش نهایی براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می گیرد و به مدارک ناقص و یا دریافت شده بعد از تاریخ ۳۱\۰۱\۹۴ ترتیب اثر داده نخواهد شد، ضمناً وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمیگردد.

توضیحات مهم
*  دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط حداکثر تا ۲ سال پس از دانشآموختگی، می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری استفاده کنند.
*  طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی ارشد نباید از ۵ نیمسال تجاوز کرده باشد.
*  متقاضی باید حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۴ دانش آموخته شود.
*  مقاله علمی-پژوهشی یادشده باید مرتبط با پایان نامه و همراه با یکی از اعضای هیات علمی باشد.
*  پذیرش متقاضیان در مقطع دکتری، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب، به تشخیص گروه آموزشی و تائید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است .
*  پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از دانش آموختگانی که یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد آنها دانشگاههای غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی،پژوهشکدهها، پردیس های بین الملل و دانشگاه فرهنگیان باشد و همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته صورت نمی گیرد.
* تغییر رشته محل تحصیل و میهمانی برای متقاضیانی که از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان پذیرش بدون آزمون میشوند، ممنوع است .

* پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری، مطابق ضوابط وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تائید سازمان سنجش آموزش کشور انجام میپذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچگونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهدکرد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیتها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهدشد.
* ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تائید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجو مستقر درسازمان سنجش آموزش کشور می باشد؛ بنابراین دانشگاه آیت ا… حائری میبد از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است .
* داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند در وقت اداری با شماره تلفن ۰۳۵۳۲۳۵۷۵۰۵ داخلی ۱۱۰ تماس حاصل نمایند.

گفتنی است رشته های پذیرش شامل رشته های فقه و حقوق جزا، علوم و قرآن و حدیث، علوم و معارف نهج البلاغه است.

مشاهده اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۴ – ۹۵ دانشگاه دانشگاه  آیت ا… حائری میبد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به سایت جدید ما کلیک کنیدhttp://samdb.ir/