اطلاعیه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دکتری ۹۴ دانشگاه یزد

shakes-news

فراخوان پذیرش بدون آزمون دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد در دوره دکتری سال تحصیلی ۹۴ -۹۵ دانشگاه یزد اعلام شد.

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه یزد با صدور اطلاعیه‌ای، شرایط استفاده از آیین نامه، اطلاعات ثبت نام و مدارک لازم جهت ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع دکتری سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ این دانشگاه را اعلام کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع می رساند دانشگاه یزد درخواست دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون را در چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آیین نامه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲  مـورخ ۹۳/۴/۱۸ مورد بررسی قرار می دهد و از بین دانش آموختگان ممتاز از طریق بررسـی سـوابق، مصـاحبه و بدون شرکت در آزمون در رشته های اعلام شده، دانشجو میپذیرد.

نحوه احراز شرایط استفاده از آیین نامه:

دانش آموختگان دوره آموزشی-پژوهشی مقطع کارشناسی ارشد در صورت احراز شـرایط زیـر مـی تواننـد تقاضای خود را برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون به دانشگاه ارائه دهند.

الف- داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمـره پایـان نامه در دوره کارشناسی ارشد

ب- بیشتر از ۲ سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

ج- کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی–پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست (کسب حداقل ۱۰ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی و کسب حداقل ۴ امتیاز از ردیف شماره ۱۱ مربـوط به مدرک زبان بخش امتیازات آموزشی الزامی است).

برای یکسان بودن شرایط دانش آموختگان آموزش محورامتیاز ردیف ۱-۱ جدول شماره ۱ به مقالاتی اختصاص مییابد که مرتبط با رشته تحصیلی بوده و به تنهایی توسط دانشجو یا همراه یکی از اعضاء هیات علمی همـان رشته نوشته شده باشد (با وابستگی دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد).

اطلاعات ثبت نام:

* متقاضیان میتوانند برای ثبت نام به آدرس  http://golestan.yazd.ac.ir  ورود به سیستم- درج کد- متقاضی شرکت در آزمون- ثبت نام خود را به انجام برسانند.

تذکر: لازم است بعد از ثبت نام الکترونیکی مدارک مورد نیاز به آدرس دانشگاه پست شود.

*پذیرش نهایی براساس بررسی مدارک و سوابق داوطلبین صورت می گیرد و به مدارک نـاقص و یـا دریافـت شده بعد از تاریخ ۱۳۹۴/۰۱/۳۱ ترتیب اثر داده نخواهد شد، ضمناً وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

*نتایج از طریق وبگاه دانشگاه به آدرس http://www.yazd.ac.ir (زمان تقریبی تیرماه) اعلام خواهد شد.

 مدارک مورد نیاز:

الف- فرم (الف) تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون

ب – تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

ج-  تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی با ذکر معدل کل به همراه ریزنمرات

د- تصویر گواهینامه فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد (برای دانشجویان فارغ التحصیل) به همراه ریزنمرات

ه- تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد

و- تصویر صفحه اول و چکیده پایان نامه

م-ارسال کپی کامل از کلیه مقالات علمی و گزارش های پژوهشی منتشر شده

ن- گواهی پذیرش مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشد، الزامی است.

ی- معرفی نامه علمی از استاد(ان) دوران تحصیل (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد) برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است.

ط- کلیه متقاضیان پذیرش بدون آزمون سایر دانشگاه ها موظف به پرداخت حق ثبت نام به مبلغ ۵۰۰/۰۰۰ (پانصد هزارریال) و برای فارغ التحصیلان دانشگاه یزد در یکی از مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به مبلغ ۳۰۰/۰۰۰ (سیصد هزارریال) به حساب شماره ۷۸۷۴۰۵۹۰۱۷ نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه یزد به نام درآمد خدمات آموزشی و فرهنگی (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت سراسر کشور) می باشد. ”ارسال فیش همراه با مدارک ضروری است.”

توضیحات مهم:

* دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط حداکثر تا ۲ سال پس از دانش آموختگی، می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری استفاده کنند.

* طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی ارشد نباید از ۵ نیمسال تجاوز کرده باشد.

* متقاضی باید حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۴ دانش آموخته شود.

* مقاله علمی-پژوهشی یادشده باید مرتبط با پایان نامه و همراه با یکی از اعضای هیات علمی باشد.

* پذیرش متقاضیان در مقطع دکتری، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد داوطلب، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.

* پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از دانش آموختگانی که یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد آنها دانشگاه های غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد، پیام نور، نیمه حضوری، جامع علمی کاربردی، مجازی، پژوهشکده ها، پردیس های بین الملل و دانشگاه فرهنگیان باشد و همچنین دارندگان مدرک کارشناسی ناپیوسته صورت نمی گیرد.

* تغییر رشته محل تحصیل و میهمان برای متقاضیانی که از طریق آیین نامه استعدادهای درخشان پذیرش بدون آزمون می شوند، ممنوع است.

* پذیرش نهایی دانشجویان کارشناسی ارشد جهت ورود بدون آزمون در مقطع دکتری، مطابق ضوابط وزارت علوم،تحقیقات و فناوری و مقررات دانشگاه و تایید سازمان سنجش آموزش کشور انجام می پذیرد. بدیهی است تشکیل پرونده و دعوت به مصاحبه، هیچ گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد و نتایج پس از ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت ها و سوابق داوطلبین تعیین و اعلام خواهد شد.

* ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تایید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور می باشد؛ بنابراین دانشگاه یزد از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

* داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند در وقت اداری با مرکز استعدادهای درخشان دانشگاه یزد با شماره ۳۱۲۳۳۶۱۸-۰۳۵  تماس حاصل و یا به آدرس اینترنتی دانشگاه یزد http://www.yazd.ac.ir  بخش مربوط به استعدادهای درخشان مراجعه نمایند.

جهت دریافت فرم های پذیرش بدون آزمون مقطع دکتری سال ۹۴ می توانید به سایت دانشگاه یزد به آدرس http://www.yazd.ac.ir مراجعه نمایید.

منبع: پی اچ دی تست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *